Aranżacje okien balkonowych

Aranżacja okna balkonowego w dużej mierze decyduje o wyglądzie całego mieszkania. Najczęściej okno balkonowe znajduje się w pokoju dziennym, a więc w najważniejszej  centralnej części całego domu. Wystrój okna balkonowego powinien stworzyć przyjazny klimat. Dekoracja okna balkonowego jest równie ważna jak pozostałych okien. Dzięki odpowiedniej dekoracji można skutecznie zadbać o odpowiednią regulację wpadających promieni słonecznych.

Odpowiednia aranżacja może nawet optycznie powiększyć całe wnętrze, a to w blokowych mieszkaniach jest bardzo pożądane. Dodatkowo pomoże zachować swoją prywatność. Uniwersalnym zestawem pasującym do wielu stylizacji jest lekka, zwiewna firanka. Wygląda bardzo estetycznie, do tego jest bardzo funkcjonalna, ponieważ wpuszcza do środka dużo naturalnego światła. Okno balkonowe w takiej stylizacji nadaje pomieszczeniu przytulności, aż chce się przebywać w takim wnętrzu. W okresie letnim wiele czasu spędza się na balkonie, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość karnisza. Ważne jest, by karnisze były funkcjonalne i materiał po nich szybko się przesuwał. Inaczej sprawa ma się podczas, gdy naprzeciw mamy wścibskich sąsiadów. W takiej sytuacji sama firaneczka nie wystarczy tylko okażą się potrzebne zasłony.

Chcąc trochę odgrodzić się od świata musimy postawić na grube, ciężkie zasłony, ale to wcale nie oznacza, że będą wyglądać przytłaczająco. Jeśli będzie przeszkadzał nam efekt całkowicie zasłoniętego okna to zawsze możemy podpiąć zasłony klamrą czy wstążką. W ten sposób trochę odciążymy wnętrze i nabierze ono takiej lekkości. Jeśli chodzi o fakturę zasłon to naprawdę wybór jest duży i z pewnością każdy znajdzie zasłony, które będą idealnie współgrały z całym wnętrzem. Zasłony mogą być w jednolitym kolorze, a także mogą być wzorzyste, np. w figury geometryczne, w pasy, koła, w kwiaty. Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że wszystkie elementy dekoracji mają  ze sobą współgrać. Do dekoracji okna służą także rolety czy żaluzje plisowane.

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się rolety dzień noc. Umożliwiają one w pełni regulację dopływu światła  dziennego, bez konieczności podnoszenia rolety do góry. Składają się z pasów poziomych zaciemniających i przepuszczających światło, które można dowolnie ustawiać. Jest to dobry sposób na zachowanie swojej intymności, mając zamontowane takie rolety mamy pewność, że nasza prywatność jest chroniona. Innym rodzajem dekoracji okiennej są żaluzje plisowane. Jest to bardzo modny rodzaj osłon okiennych. Zapewniają dobre zaciemnienie pomieszczenia, a na dużych powierzchniach naprawdę efektownie się prezentują.

Osłona okienna ma harmonijkowy kształt, plisy zwijają się równomiernie na całej powierzchni, można je rozwijać zarówno od dołu jak i od góry, w ten sposób dowolnie regulując dopływ światła. Dzięki bezinwazyjnemu montażowi jest zapewniony bezproblemowy dostęp do klamki i nie będzie utrudniał przemieszczania się pomiędzy wnętrzem domu a balkonem. Okno balkonowe jest wdzięczną strefą całego wnętrza, za pomocą której można kreować swoją przestrzeń. Aranżacja okna balkonowego zależy już od nas samych, od naszych preferencji i upodobań.

Zostaw komentarz