Baterie prysznicowe i ich rodzaje

Osoby, które zawodowo zajmują się sprzedażą baterii prysznicowych podkreślają przede wszystkim to, że omawiane tu rozwiązania powinny być zgrane zarówno z kabiną, jak i wystrojem łazienki jako całości. Nie jest to jednak jedyne zalecenie, z którym możemy się spotkać wybierając je. O tym, jaka opcja będzie najlepsza, decyduje choćby to, czy mamy do czynienia z nowoczesnym, czy też z klasycznym pomieszczeniem, a także to, czy stawiamy na rozwiązania złożone takie, jak choćby bateria z kranem. Baterie różnią się między sobą także wyglądem i ceną. Często można usłyszeć, że w ślad za ceną idzie też jakość, nietrudno jednak domyślić się, że do tego założenia należy podchodzić z pewną ostrożnością.

Na co warto zwracać szczególną uwagę?

To właśnie bateria prysznicowa przesądza o naszym komforcie odczuwanym podczas kąpieli, mówienie o tym, że jej wygląd jest kwestią drugorzędną, jest więc sporym nadużyciem. Oczywiście, równie ważne, co wygląd są też pełnione przez nią funkcje, w tym choćby dostępne rodzaje natrysku, to, w jaki sposób jest on regulowany, a także to, z jak dużą głowicą mamy do czynienia. Nie możemy zapominać także o tym, że w pewnych okolicznościach tylko baterie z kranem będą takimi, które spełnią nasze oczekiwania. Nie wymaga się go, gdy posiadamy wannę, jej brak sprawia jednak, że tylko dzięki kranowi jako elementowi baterii będziemy w stanie relatywnie szybko napełnić duże naczynie. Może się wydawać, że na tym kończą się podstawowe zalecenia, sprzedający przestrzegają jednak przed ignorowaniem tego, z jakiego tworzywa wykonane są baterie prysznicowe.

Dziś na rynku dominują baterie chromowane wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia przed osadem kamiennym, nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z jedyną opcją, na jaką możemy się zdecydować. Zastanawiając się nad funkcjami, jakie powinna spełniać bateria, nie ma sensu stawiać sobie niepotrzebnych ograniczeń. Kąpiel powinna być maksymalnie przyjemna, a ponieważ baterie nie są dziś drogie, można wprowadzać do łazienki także te z nich, które mają naprawdę nietypowe właściwości.

Baterie prysznicowe – kryterium podziału

Mówiąc o bateriach prysznicowych mamy do czynienia z różnymi kryteriami ich podziału, najczęściej jednak dzieli się je na natynkowe oraz podtynkowe. Jeśli liczymy na zakup, który nie będzie wiązał się z koniecznością ponoszenia dużych kosztów, możemy mieć pewność, że modele natynkowe nas nie rozczarują. Ich zaletą jest również łatwa instalacja, którą jesteśmy w stanie przeprowadzić samodzielnie nawet, jeśli nie mamy odpowiednio dużego doświadczenia w tym zakresie. Najczęściej z bateriami tego rodzaju mamy do czynienia w klasycznych łazienkach, chętnie kupują je jednak te osoby, które lubią samodzielnie naprawiać dobre usterki, a tym samym zależy im na łatwym dostępie do baterii. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z rozwiązaniem wolnym od wad. Najpoważniejsza wiąże się z tym, że bateria musi być zamontowana tam, gdzie znajduje się instalacja wodna.

sklep z bateriami prysznicowymi

Baterie podtynkowe zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że sam ich wygląd można określić mianem zdecydowanie bardziej nowoczesnego. Gdy wchodzimy do łazienki możemy obserwować jedynie niewielką część baterii, podczas gdy jej kluczowe elementy są ukryte w ścianie. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy podjęli się próby jej samodzielnego montażu, jeśli jednak zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów, możemy mieć pewność, że bateria będzie prezentować się szczególnie dobrze. Jeśli podoba nam się ten typ baterii prysznicowych pamiętajmy o tym, że im szybciej zdecydujemy się na ich zainstalowanie, tym lepiej. Najlepiej jest zdecydować się na taki krok jeszcze przed położeniem glazury. Tego rodzaju rozwiązanie jest przeważnie droższe niż bateria natynkowa, nie da się przy tym ukryć, że większe koszty pociąga jego serwisowanie. Plusem omawianej opcji jest jednak choćby to, że nie ma konieczności instalowania baterii bezpośrednio tam, gdzie znajduje się instalacja wodna, to zaś sprawia, że otwierają się przed nami nowe możliwości aranżacyjne.

Zostaw komentarz