Fotograf na wesele czy kamerzysta – kogo i kiedy wybrać

Planując ślub i wesele stoimy przed wyborem wielu usługodawców, oprócz cukierni czy fryzjera i makijażysty jednymi z ważniejszych są fotograf i kamerzysta. Jeżeli jednak musimy bądź chcemy wybrać jednego lub drugiego, niezależnie od tego czy dylemat ten wynika z przekonań czy budżetu jaki możemy przeznaczyć na ślub i przyjęcie, aby wybrać dobrze czyli zgodnie z naszymi oczekiwaniami musimy rozważyć kilka kwestii. Ponieważ pytań jakie zazwyczaj się nasuwają przed wyborem tych usługodawców jest wiele. Film czy zdjęcia? Co się bardziej opłaca? Kto lepiej uwieczni ważne dla nas momenty?

Pani Młoda w sukni ślubnejJeżeli głównym czynnikiem, na którym się skupiamy jest cena z pewnością kamerzysta będzie opcją droższą. Z uwagi na jakość sprzętu jaki powinien posiadać oraz późniejszą pracę, którą musi włożyć w złożenie filmu w ciekawą całość. Niemniej jednak przy obecnej technologii film nie jest już przydługą relacją z każdego momentu w tym dniu, lecz dobrej jakości materiałem, który o wiele bardziej przybliży nam wyblakłe po czasie wspomnienia. Branża filmowa znacznie się rozwinęła i dziś proponuje świetnie zarejestrowane materiały prezentujące najlepsze momenty z naszego ślubu.

Dla osób, które mają pewność, że nie będą miały czasu wracać do filmu ze swojego ślubu powinny w tym ważnym dniu zdecydować się na fotografa. W dzisiejszej technologii zdjęcia potrafią być interesujące i piękne oraz w niezwykły sposób oddawać uchwycone chwile. Dzięki profesjonalnemu fotografowi i nowej technologii jak i programom do obróbki zdjęć mamy gwarancję, że będą one miały swój klimat i z pewnością nie znajdzie się na nich coś czego byśmy sobie nie życzyli.

Zdjęciom ślubnym nie można odmówić tego, że będziemy znacznie częściej do nich sięgać czy to w wersji cyfrowej czy też papierowej umieszczonej np. w albumie. Znacznie łatwiej zastosować na nich retusz, dzięki czemu z pewnością spełnią nasze oczekiwania, a przy pomocy powszechnej już technologii zapisu fotografii cyfrowej z łatwością podzielimy się naszymi wspomnieniami z przyjaciółmi m.in. przesyłając nasze zdjęcia prze e-mail bądź udostępniając je na portalach społecznościowych.

Jako, że większość par, które stoją przed wyborem kamerzysta czy fotograf wybiera tego drugiego warto wspomnieć o ostatnim trendzie, który podbija przyjęcia weselne, a który z pewnością przemawia za zatrudnieniem kamerzysty, o czym mowa? Oczywiście o kamerowaniu dronem, które jest niezwykle interesującą nowinką robiącą z pewnością nie tylko na gościach, ale także na samej parze młodej ogromne wrażenie.

dron

Jedna i druga opcja mają zalety, ich połączenie dopełnia każdy ślub a my możemy cieszyć się wspomnieniami jeszcze długo po tym wydarzeniu. Oczywiście wybór należy przede wszystkim do pary młodej i choć nie będzie łatwy, jeśli już musimy wybrać i nie ważne czy będzie to kamerzysta czy fotograf, najwięcej czasu powinniśmy spędzić na znalezieniu po prostu godnego specjalisty, z pracy którego będziemy cieszyć się jeszcze długo po naszym ślubie. Który dopracuje każde zdjęcie bądź kadr, spełni nasze marzenia i oczekiwania oraz precyzyjnie i nienachalnie podciągnie małe niedoskonałości oraz uwieczni najważniejsze chwile i emocje.

Zostaw komentarz