Internet dla seniorów

Internet w dobie stale rozwijającej się cywilizacji oraz współczesności to niezastąpione źródło bogactwa wiedzy, informacji, potencjału a przede wszystkim dostępu do aktualnych wydarzeń znajdujących się na całym świecie. Jeszcze kilka lat temu na podstawie badań statystycznych można było by stwierdzić, że z Internetu korzystała zdecydowanie grupa osób młodych, lub w średnim wieku, osoby starsze znacznie odstawały od powyżej grupy.

Świat jest poddawany ciągłym zmianom w kierunku jego doskonalenia w związku z czym widać, że ludzie w nim żyjący również, ponieważ obecnie Internet wykorzystywanych jest przez ludzi o różnych przekroju wiekowym. Począwszy od małych dzieci, gdzie od swoich początków życia uczą się dostępu oraz mają kontakt z Internetem aż po seniorów, którzy coraz częściej odkrywają bogactwo jakie niesie ze sobą właśnie Internet. Wydawać by się mogło że starsi ludzie, często całkowicie odmienne pokolenie niż dotychczas nie poradzi sobie, nie opanują na tyle sieci internetowej by sprawnie oraz funkcjonalnie wykorzystywać zasoby Internetu. Przypuszczenia te okazały się mylne ponieważ coraz częściej oraz chętniej osoby starsze uczą się oraz korzystają z wachlarza możliwości, jakie niesie ze sobą Internet. W efekcie czego seniorzy pomimo iż rzadziej wychodzą z domu często pomimo podeszłego wieku mają możliwość kontrolować oraz uczestniczyć aktynie w życiu społecznym, zdobywać dodatkową wiedzę naukową oraz rozwijać swoje zainteresowania poprzez świat wirtualny. Ponadto mogą nawiązywać znajomości oraz utrzymywać dotychczasowe znajomości poprzez różnego rodzaju aplikacji mobilnych jak np. Facebook, Messenger i wiele innych.

Kolejnym argumentem, który znacznie przemawia do seniorów jest fakt, że Internet daje swobodną możliwość zakupów czy to ulubionego filmu, książki czy jeszcze innych przedmiotów a także dokonywanie opłat bankowych z wykorzystaniem sieci internetowych. Biorąc pod uwagę tak szerokie zastosowanie Internetu Dom Seniora nad Strumykiem specjalnie dla swoich podopiecznych wprowadził możliwość korzystania z komputera oraz nauki posługiwania się i wykorzystywania Internetu. Na zajęciach z komputerowych seniorzy mają szansę nauczyć się obsługi komputera oraz różnorodnych programów, podstawowych możliwości Internetu np. jak korzystać z poczty elektronicznej, z aplikacji mobilnych, wyszukać ulubioną piosenkę, film, nawiązać wideokonferencję z rodziną lub znajomymi. Podopieczni przełamując bariery dotychczas nieznanych im możliwości coraz chętniej i z większą łatwością korzystają z Internetu, zdają sobie sprawę jak w dużym stopniu ułatwia on życia zarówno im jak i pozostałym jednostkom w społeczeństwie, jak wiele można osiągnąć i dokonać bez wychodzenia z domu, co zwłaszcza w tym wieku znacznie usprawnia życie starszym osobom.

Kawiarenka internetowa w Domu Seniora nad Strumykiem funkcjonuje bardzo sprawnie, jest chętnie odwiedzana przez seniorów, którzy mają okazję poznać internet i zasięgnąć porad opiekuna, który prowadzi zajęcia komputerowe. W wyniku tak szybkiego postępu, jaki niesie ze sobą współczesny świat widać z pewnością, że nawet seniorzy pomimo często zniechęcenia do nowinek technologicznych zmieniają nastawienie oraz podejście do wielu aspektów chociażby korzystania z Internetu. Z pozoru coś co wydaje się być trudne ponieważ jest nieznane, okazuje się być łatwiejszym, przydatniejszym oraz pomocnym sposobem na życie. Warto zatem brać przykład z seniorów i nie obawiać się współczesności oraz Internetu ponieważ został on stworzony w celu poprawy oraz jakości życia ludzi w społeczeństwie.

Zostaw komentarz