nowy dom mieszkanie

Rolety rzymskie w nowym mieszkaniu

Długi czas po ślubie nie mogliśmy zdecydować się na wybór naszego wymarzonego mieszkania. W końcu się udało – wybraliśmy mieszkanie w cichej i spokojnej okolicy, w niewysokim bloku, na parterze. Do dyspozycji mamy też własny kawałek ogródka! Opcja jest świetna, ale z drugiej strony obawiam się trochę o kwestie prywatności.

nowoczesny dom

Eleganckie wnętrze w klasycznym stylu czyli drugie życie żaluzji drewnianych

Kiedy byłam dzieckiem, w każdym pomieszczeniu królowały żaluzje aluminiowe. Wtedy każde skrzydło okienne było podwójne i żaluzje montowało się między nimi. Nie spełniały raczej funkcji ozdobnej, ich zadaniem było tylko zaciemnianie pomieszczenia. Ciężko się je zwijało i rozwijało, przez co gięły się i wręcz wyglądały nieestetycznie.

paragonik

NIP nabywcy na paragonie a faktura do paragonu

Od 1 stycznia 2019 roku będzie wystawiania faktura tylko do paragonu z numerem NIP. Zmiany odczuje każdy użytkownik kas fiskalnych. Nie będzie obejmować tylko firm paliwowych i budowlanych.

namiot pod górą

Które muzea i zabytki w Wiśle koniecznie trzeba zwiedzić

Chyba każdy Polak wie co nieco o Wiśle oraz o tym, gdzie się ona znajduje. Nie można się temu jednak dziwić, gdyż to właśnie w tej miejscowości mieszka jeden z naszych najlepszych sportowców – Adam Małysz. Nazwisko to sprowadziło do Wisły bardzo dużą liczbę turystów, którzy szybko zakochiwali się w tym urokliwym miejscu. Fantastyczne krajobrazy i możliwość aktywnego spędzania czasu na łonie natury, sprawiają, iż jest to doskonałe miejsce na wypoczynek, zarówno letni, jak i zimowy.