wyszukiwanie na laptopie informacji

Radzenie sobie z diagnozą zaburzeń neurologicznych

Choroby neurologiczne należą do najbardziej nieprzewidywalnych schorzeń, ich przebieg jest osobniczy, zależny od wielu czynników. Dowiadując się, że nasze cierpienie spowodowane jest jedna z chorób neuropatycznych zaczynamy szukać informacji. Gdy jeszcze dodatkowo nasza choroba należy do rzadkich, zadanie wydaje się być szczególnie utrudnione. Taką choroba jest miopatia mitochondrialna, bardzo rzadka choroba genetyczna, objawiająca się głównie zanikiem mięśni. Jednym z tych niewielu wybranych od 32 roku życia stał się Tomasz Koniew. Z początku niewielkie dolegliwości bólowe, po paru latach docierania do właściwego rozpoznania, okazały się właśnie mutacją mitochondrialną wpływająca na niemalże całość funkcjonowania organizmu.

oliwki na drzewie

Jak przechowywać oliwę z oliwek

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest czystym sokiem z oliwek bez konserwantów i sztucznych barwników. Choć jej przydatność do spożycia jest dłuższa niż w przypadku innych soków, to jednak należy wiedzieć jak ją odpowiednio przechowywać, by nie straciła swoich właściwości, a także nie straciła smaku i zapachu.

kierowca w okularach polaryzacyjnych

Okulary polaryzacyjne dla kierowców – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Okulary polaryzacyjne zawsze były bardzo popularne wśród osób, które spędzają dużo czasu w pobliżu wody, bowiem spolaryzowane soczewki blokują odblaski światła odbijającego się od powierzchni wody lepiej niż jakiekolwiek inne typy soczewek przeciwsłonecznych. Jednak okulary tego typu nie są przeznaczone tylko dla osób, które uwielbiają pływać łódką, łowić ryby lub wybrać się na plażę. Polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne również mogą być pomocne w prowadzeniu samochodu, ponieważ zmniejszają odbicia powodujące olśnienie od płaskich powierzchni, takich jak maski pojazdów.