Nowoczesne bramy garażowe

Brama garażowa to gwarancja bezpieczeństwa twojego samochodu i jego elementów. Przy podejmowaniu decyzji, która brama jest najlepsza, weź pod uwagę wszystkie dostępne opcje i wybierz tę, która jest najbardziej porównywalna z cechami konstrukcyjnymi garażu.

Co wziąć pod uwagę?

Wybierając bramę garażową, należy również wziąć pod uwagę grubość i jakość metalu, montaż wszystkich elementów podczas produkcji i montażu. Funkcjonalność segmentowych bram garażowych można zwiększyć za pomocą zamykanej bramy.

Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na możliwość wyposażenia bramy w napęd elektryczny, który pozwoli na ich zdalne otwarcie i zapewni płynny ruch i zatrzymanie bramy, bezpieczeństwo ich działania, niezawodność zamykania i blokowania. Zły wybór może stać się problemem nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale także oszczędności: jeśli okaże się, że bramy łatwo się otwierają, nieproszeni goście mogą łatwo wejść do domu, przy źle rozumianym oszczędzaniu na materiałach lub izolacji drzwi garażowych, mogą wystąpić poważne straty ciepła w domu.

widok pięknego garażu i drzwi garażowych

Pośród wyboru różnych modeli materiał uszczelniający ma ogromne znaczenie dla trwałości i szczelności drzwi: musi być odporny na ciepło – wytrzymywać wysokie i niskie temperatury, gwałtowne spadki temperatury, utrzymywać elastyczność przez długi czas, nie wchłaniać wilgoci i nie odkształcać się.

Zdaniem ekspertów dobre uszczelnienia między panelami składają się z szerokiej warstwy flex energii – nowoczesnego materiału na bazie polietylenu. Ma między innymi wysokie właściwości izolacyjne termiczne i akustyczne. Materiał jest przyklejany do pianki poliuretanowej podczas produkcji paneli, chroni wypełniacz przed wilgocią i jest mocno przymocowany w miejscu, zapewniając wysoką szczelność połączeń.

Brama garażowa: wybierz najlepszą!

uchylona brama garażowaBramy garażowe uchylne to idealna opcja dla tych, którzy nie chcą zawracać sobie głowy i szukają najłatwiejszego i najbardziej niezawodnego sposobu ochrony swojej własności. Tego tego typu bramy znajdziesz tutaj. Drzwi są wypełnione pudełkiem, dwoma skrzydłami na ciężkich zawiasach i prostym mechanizmem, który nie pozwala na tworzenie się szczelin podczas zamykania.

Bramy przesuwne są bardziej odpowiednie dla tych, którzy kochają stylowe rozwiązania i mają ograniczoną przestrzeń. Bramy podnoszono – zwrotne pojawiły się zaś niedawno. Brama garażowa otwierając się, podnosi się do sufitu i zatrzymuje równolegle do podłogi. Podstawą tego systemu jest mechanizm przegubowy i prowadnice.

Bramy podnoszono – uchylne mają niezaprzeczalną zaletę – nie zajmują miejsca ani na zewnątrz garażu, ani w jego przestrzeni. Kolejną nowością jest brama segmentowa. Taki projekt to duża oszczędność miejsca, ponieważ składa się z oddzielnych sekcji, które po podniesieniu składają się i opadają na sufit. Podstawą tej technologii jest prowadnica łańcucha i mechanizm sprężynowy.

Przydatny jest automatyczny system sterowania, który umożliwia otwieranie i zamykanie garażu bez wychodzenia z przytulnego przedziału pasażerskiego, a wyloty wentylacyjne zapewniają wentylację i bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Zostaw komentarz