Nowoczesne meble do salonu

Nowoczesność niejedno ma imię, zwłaszcza jeśli chodzi o ciekawą aranżację salonu. Na co warto jest zwrócić uwagę, kiedy staramy się stworzyć ładny i ergonomiczny salon? Sprawdźmy.

Powrót meblościanek

Jednym z największych zaskoczeń w ostatnich miesiącach, jeśli chodzi o meble do salonu, są meblościanki https://meble-bik.pl/pol_m_meble_mebloscianki-154.html. Meblościanki kojarzymy najczęściej z domami naszych rodziców, którzy w czasach słusznie minionych mieli potężne problemy ze znalezieniem jakichkolwiek mebli i kiedy z czeskich fabryk docierały najczęściej raczej paskudne meblościanki, walczyli o nie w sposób zajadły. Kiedy tylko skończyły się braki mebli w sklepach, niemal z dnia na dzień postanowiliśmy, że nie będziemy korzystać z meblościanek i przez blisko dwadzieścia lat trzymaliśmy się tego postanowienia bardzo mocno. Nagle zmieniliśmy zdanie.

Związane jest to z tym, że współczesne meblościanki to rozwiązania zupełnie innego kalibru. Przede wszystkim, nie jest to już sterta szafek, jak kiedyś. Dzisiaj meblościanka jest elementem użytkowym, który bardzo często stanowi podstawkę pod różnego rodzaju urządzenia. Na niewielkiej komódce „stoi” telewizor i oczywiście to „stanie” jest czysto wizualnym zabiegiem, ponieważ współczesny płaski telewizor znajduje się bezpośrednio na ścianie. Zaraz przy nim ustawiony jest też soundbar, który pełni rolę niegdysiejszego kina domowego. W jego otoczeniu znajduje się konsola do gier czy dekoder telewizji cyfrowej, a to wszystko razem porozstawiane jest na przykręcanych bezpośrednio do ściany elementach meblościanki. Do tego dochodzi jeszcze trochę miejsca na książki i inne bibeloty, czasami nawet pojawia się zamykana szafka i w ten sposób buduje się nasza modułowa meblościanka, element zwykle naprawdę imponujący.

Podświetlany kredens

W dużej mierze do dawnej stylistyki nawiązują inne hity w nowoczesnych wnętrzach. Mowa tutaj o kredensach, w których tradycyjnie najczęściej eksponujemy szkło, ale możemy w nich zmieścić także całą masę innych rzeczy.

Wszystko zależy od naszych upodobań i od tego, jak duży chcemy mieć kredens. Jeśli połączymy nasz kredens z komoda, na której stanie właściwy kredens, uzyskamy sporo przestrzeni do przechowywania, co jest ważne w wielu mniejszych mieszkaniach.

Co jest wyróżnikiem takiego kredensu w wydaniu nowoczesnym? Można tutaj mówić o dwóch bardzo konkretnych rzeczach. Pierwszym elementem jest masa przeszkleń i w zasadzie wszystko, co można wykonać ze szkła, jest właśnie ze szkła robione. W ten sposób tworzymy bardzo nowoczesny wygląd mebla, chociaż samo to jeszcze aż takie innowacyjne nie będzie, ponieważ elementem rozpoznawczym kredensów zawsze było właśnie szkło. Drugi element, czynnik naprawdę narzucający swój styl, to podświetlenia. Technologia LED sprawiła, że możliwe jest nie tylko samo w sobie podświetlenie, ale nic nie stoi także na przeszkodzie, by światełka były same niewidoczne i tylko rzucały światło. Możemy też bawić się kolorami, a nawet je programować tak, by uzyskiwać różne kolory w zależności od tego, co się akurat w kredensie pojawi. Efekt potrafi być naprawdę przyjemny.

nowoczesne meble w salonie

Zostaw komentarz