Rolety rzymskie w nowym mieszkaniu

Długi czas po ślubie nie mogliśmy zdecydować się na wybór naszego wymarzonego mieszkania. W końcu się udało – wybraliśmy mieszkanie w cichej i spokojnej okolicy, w niewysokim bloku, na parterze. Do dyspozycji mamy też własny kawałek ogródka! Opcja jest świetna, ale z drugiej strony obawiam się trochę o kwestie prywatności.

W takich przypadkach najlepiej rozważyć zakup rolet lub żaluzji. Można też pomyśleć o firanach i zasłonach, ale z tego, co wiem, to ostatnio już odchodzi się od firan bo stały się one po prostu niemodne. W nowoczesnych wnętrzach króluje prostota i minimalistyczny wystrój.

W tym całym minimalizmie warto odnaleźć swój styl – czy to w meblach, czy w dodatkach. Nie tylko obrazy mogą stanowić dekorację w mieszkaniu – nawet rolety mogą nią być. Oczywiście rolety dobrane odpowiednio do kolorystyki i wystroju mieszkania czyli takie, które będą pasować do stylistyki.

Tutaj mamy ogromne spektrum wyboru i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Zacznijmy od podziału rolet na zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne rolety raczej nie stanowią elementu dekoracyjnego, za to gwarantują nam bezpieczeństwo i totalne zaciemnienie pomieszczenia, co przydaje się na przykład latem lub gdy chcemy w dzień uciąć sobie drzemkę.

Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne to warto rozważyć klasyczne rolety materiałowe, rolety dzień noc i rolety rzymskie. Ostatnio czytałam nawet o czymś takim jak fotorolety – czyli rolety z wybranym przez nas nadrukiem. Może to być zdjęcie z wakacji, zdjęcie psa, czy kadr z ulubionego filmu. To tylko kwestia naszej wyobraźni! Wracając do rolet materiałowych – to klasyczne rolety w wybranym przez nas kolorze. Są one najczęściej spotykane w domach i mieszkaniach. Spełniają swoją funkcję – czyli zasłanianie okna – ale raczej nie pełnią funkcji dekoracyjnej. Jeśli zależy nam także na tym to do wyboru mamy rolety dzień noc i rolety rzymskie. Te pierwsze świetnie chronią przed nasłonecznieniem. Na dodatek wyglądają bardzo oryginalnie, dzięki czemu idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz. Ja jednak skupię się na roletach rzymskich, które moim zdaniem, są najbardziej estetyczne i najlepiej sprawdzają się w przytulnych wnętrzach.

piękny widok

Lubię minimalizm ale lubię też czuć się w domu przytulnie. Dlatego zawsze dobieram dodatki, które nadają wnętrzu klimat. Jeśli chodzi o rolety to dla mnie najlepszym wyborem są rolety rzymskie. Są bardzo stylowe i estetyczne, dzięki czemu nie musimy już zastanawiać się nad montażem firany czy zasłony. Do wyboru mamy różne materiały, z których uszyte są tego typu rolety. Może to być materiał przepuszczający światło słoneczne, albo też taki, który kompletnie zaciemnia pomieszczenie. Przy zakupie decydujemy się na rodzaj materiału i na jego kolor. A kolorów do wyboru mamy całe mnóstwo. Przy małych wnętrzach lepiej zdecydować się na rolety jaśniejsze, które optycznie powiększą pomieszczenie. Przy dużych mieszkaniach mamy do wyboru kolory – czarne, szare, czerwone i wiele innych. Warto puścić wodze fantazji bo mamy taką możliwość.

Zostaw komentarz